Telefon +90 312 418 01 61

Ağaçlandırma Şenliklerimiz Ülke Geneline Yayıldı

Geleneksel olarak 4 yıldır Ankarada gerçekleştirdiğimiz Ağaçlandırma Şenlikleri bu yıl gönüllü il temsilcilerimizin mihmandarlığında Adana, Antalya, Aksaray’da da yapılarak ülke geneline yayılmıştır.

Adana’da dernek temsilcimiz Mustafa Sönzmez’in mihmandarlığında gerçekleştirilen ağaçlandırma şenliği 28 Mart 2017 tarihinde Adana İsabet Okulları öğrenci ve öğretmenleriyle icra edildi. Törene Adana Orman Bölge Müdürü Sayın İsmet Erol’da katılım sağlayarak  “Son 15 yıldan bu yana yürüttüğümüz Ormancılık Faaliyetleri ve diktiğimiz milyonlarca fidan neticesinde ülkemizin orman varlığını artırdık, son yapılan envanter çalışmalarına göre orman alanımızı %28’e çıkardık, hedefimiz tüm dünya ülkelerinin kabul ettiği %30 seviyesine ulaşmak, sadece fidan dikmekle kalmayıp mevcut ormanların bakım, gençleştirme, koruma ve sürdürülebilir idaresini de planlayarak daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Türkiye’yi gelecek nesillere bırakmayı amaçlıyoruz, bu konuda sizler yani gençler ağaç ve orman sevgisi duyarlılığı göstererek buraya kadar gelip fidan dikerek örnek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Fidan dikim etkinliği sonrasında açıklamalarda bulunan Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği Adana Gönüllü İl Temsilcisi Mustafa SÖNMEZ, ‘’Yapılan bu güzel Fidan Dikim Etkinliğinin Daha Yeşil Bir Türkiye, Daha Yeşil Bir Dünya olmasına katkı sağlaması temennisiyle böyle bir etkinlikte bulunmaktan çok mutlu olduğunu, etkinliğe katkı sağlayan başta Adana Orman Bölge Müdürümüz İsmet EROL ve tüm Orman Bölge Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine bu Organizasyonda büyük emeği geçen Adana İsabet Okulları Müdürü Bayram ARSLAN Beye ve Yönetim Kuruluna, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi

Yeşil Türkiye olarak Adana Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

 

Antalya temsilcimiz Adem Söznmez mihmandarlığında ise Alanya İsabet Okulu öğretmen ve öğrencileri ile birlikte 3 Nisan 2017 tarihinde fidan dikim etkinliğimiz gerçekleştirilmiştir.

Yeşil Türkiye olarak vermiş oldukları destekten dolayı Alanya Orman İşletme Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

Aksaray’da ise gönüllü temsilcimiz Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın mihmandarlığında Lale İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri için hazırlanan fidanlar 6 Nisan 2017 tarihinde toprakla buluşturdu. Yeşil Türkiye olarak vermiş oldukları destekten dolayı Orman İşletme Müdürü Mehmet Taşan’ın şahsında Aksaray Orman İşletme Müdürlüğümüze  teşekkür ediyoruz.