Telefon +90 312 418 01 61

Derneğimiz Kurumsal Kimlik Projesi Devam Ediyor

Yeşil Türkiye 71 yıl önce 1950’de kurulmuş olup orman, çevre ve doğa sevgisi konularında toplumun her kesiminde farkındalık oluşturmak, özellikle çocukların çevre ve ekolojik hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Dernek 1960 yılında “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsü verilerek ve adında “Türkiye” ifadesini kullanmasına Bakanlar Kurulu’nca ayrı aayrı izin verilmiştir. Yani 70 yıllık tecrübeli, Kamu yararına statüsünde ve adında Türkiye kullanılan 3 ayrı rütbeli önemli bir dernektir.

Derneğimizin “Kurumsal Kimlik Klavuzu”nun oluşturulması maksadıyla AB Sivil Düşün projesi olarak Kasım 2020 de kabul gören projemiz devam etmekte olup, sona yaklaşılmıştır.

Başkan Cafer Orhan proje ile ilgili olarak “Genel Başkan olarak dostlarımızdan kısa bir zaman önce devraldığımız bayrağı daha başarılı çalışmalar yaparak ileriye taşıma arzusundayız. Dernek alt yapısı, çalışma salonu, toplantı salonu gibi diğer kullanım alanları kapı pencere geçen 5 yıl içinde değiştirilmiştir. Biz de bu yılımızı tamamen strateji kurmak, kurumsal kimliği oluşturmak, hedefler oluşturmak için vakfedeceğiz. En az 10 yıllık yol belirleyeceğiz. Ama önce refik sonra tarik, demişler. Yönetim kurulumuz, danışma kurulumuz, İstanbul Şubemiz, Gençlik Kolumuz, Antalya eğitim istasyonumuz ve Siz kıymetli üyelerimizle beraber olacağız” dedi.

Proje kapsamında İletişim Uzmanı Cihan Sercem tarafından 8 ders şeklinde İletişim Stratejisi Atölyeleri yapıldı. Kurumsal Kimlik konusunda Kurumsal Kimlik Uzmanı Medeni Sungur Bey tarafından Kurumsal Kimlik ile ilgili Ufuk Atölyeleri 3 ders şeklinde icra edildi. Ayrıca 6 ay boyunca her hafta salı günü Kurumsal Kimlik Uzmanı ve dernek üyesi Abdullah Öngün tarafından kurumsal kimlik alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

Proje sayesinde Derneğin en az on yıllık amaç, hedef, misyon vizyonu ortaya konulacaktır.