Telefon +90 312 418 01 61

Geleneksel Fidan Dikim Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği’nin koordinasyonunda Ankara Orman Bölge Müdürlüğü- Ankara Orman Işletme Müdürlüğü’nün desteği ile anaokulu, ilkokul, lise ve özel eğitim sınıfı öğrencilerinin katılımıyla daha yeşil bir Ankara için Ankara yeşillenmeye devam ediyor. Bu etkinlik ile bir taraftan ülkemizin ağaçlandırma faaliyetlerine katkı sağlanırken diğer taraftan ağaç ve orman sevgisinin yayılması için bir eğitim, bilinçlendirme ve uygulama faaliyeti olarak gerçekleştirilmiştir.

 

Etkinliğe, Keçiören Uygur Özel Eğitim İş Uygulama Okulu, Sedat Taş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Esertepe Gülveren Anaokulu, Batıkent’ten lise öğrencileri ile öğretmen ve velilerden oluşan 120 kişi katılım sağlamıştır.

COVID 19 Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına uygun şekilde açık alanda öğrencilerin sosyal sorumluluk çerçevesinde fidanları toprakla buluşturmaları sağlanmıştır.  Öğrencilere fidan ve doğa bilinci oluşması çerçevesinde Dernek Başkanı Cafer Orhan tarafından kısa bir farkındalık eğitimi verilmiştir. Orhan ““30’u engelli öğrenci olmak üzere anaokulu, İlkokul ve özel eğitim meslek okulundan 120 öğrenci, velileri ve eğitim kadrolarıyla birlikte gerçekleştirilen fidan dikim şöleni ile ağaç sevgisi ve çevre bilincinin gençler arasında yaygınlaştırılması sağlayacak bu etkinliğin mübarek Ramazan ayının ilk günü olması ile ayrı bir güzellik olmuştur, gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi. 

Başkan Orhan fidan dikmenin öneminden bahsettikten sonra örnek fidan dikimi göstermesinin ardından fidan dikimine geçildi.