Telefon +90 312 418 01 61

Her Fidan Bir Yaşam

Derneğimiz koordinasyonunda Ankara Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteği ile Ankara yeşillenmeye devam ediyor.

Her Fidan Bir Yaşam etkinliği kapsamında 6 Mart 2019 Çarşamba günü 100’den fazla öğrencinin katılımı ile fidan dikimi etkinliği yapıldı. Etkinliğe, Keçiören 19 Mayıs İlkokulu, Keçiören Şehit Mustafa Ünal Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra Etimesgut Özel Eğitim Meslek Okulundan da Down Sendromlu 20 öğrenci katılım sağlamıştır.

 

Keyifli bir ortamda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği sonunda öğrencilerin heyecanı ve bir fidanı toprakla buluşturmanın sevinci yüzlerine yansımıştı.

Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği Genel Sekreteri Mehmet Yıldız, “Yirmisi Down Sedromlu olmak üzere İlkokul, ortaokul ve özel eğitim meslek okulundan 100 öğrenci, velileri ve eğitim kadrolarıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu fidan dikim şöleni ile ağaç sevgisi ve çevre bilincinin oluşturulması kapsamında farkındalık kazandıracağımıza inanıyoruz. Gelecekte daha büyük ve daha geniş katılımlı şölenler düzenlemeyi hedefliyoruz.” dedi. Etkinlikte, Yönetim Kurulu Üyemiz Nihat Karakaya ile üyelerimiz Mustafa Çiftçi ve H. Cihat Anlar’da öğrencilerin fidan dikimlerine yardımcı oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği 1950’den beri Türkiye yeşillendirme devam ederken 2016’da alınan karar ve Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Taraflar Konferansına akredite olarak tüm dünyada yeşillendirme, fidan dikme etkinliklerinede devam edecektir.

Etkinliğimiz medyada yer aldı. Haber için tıklayınız.