Telefon +90 312 418 01 61

Yeşil Türkiye’nin 70. Yıl Dönümü Proje Kapanış Töreniyle Taçlandı

Derneğimizce başlatılan Anaokulularına yönelik, ‘Sağlam Bağışıklık İçin Dayanıklı Okul Bahçeleri Projesi’nin kapanış toplantısı interaktif olarak gerçekleştirildi.

Açılış konuşması Dernek Başkanı Mahmut Aydın, Geçmişten günümüze ormancılık sivil toplumu hitabında Mehmet Yıldız ve Okullarda Peyzaj Çalışmaları hitabı için İstanbul Şube Başkanlığı adına Hilmi Özdemir bulundular.

Açılış konuşmasında Mahmut Aydın; “Geçmiş 70 yılımızla barışık ve tüm ormancılık temsilcileri, sivil toplumu ve sektörüyle eşgüdüm halindeyiz” dedi. Bu bağlamda çeşitli ortaklıklar, ağlar ve platformlarda derneğin yer aldığını belirtti. Derneğin son dönemdeki faaliyetlerine yer vererek katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasını 49. Dönem Yönetim Kurulu olarak projeye verilen önemden bahsederek tamamladı.

Programın diğer konuşmaları günün anlam ve önemiyle devam etti.Sağlam Bağışıklık İçin Dayanıklı Okul Bahçeleri projesi konusunda bölümde Başkan Mahmut Aydın; “Yeni projelerimiz ve faaliyetlerimizle 70 yılda derneğimizin aldığı mesafeyi ve sunduğu hizmeti katlanarak arttırmalıyız. Kamu yararına statümüzü ve adımızdaki Türkiye unvana yakışır bir proje oldu. Yaklaşık 1000 okul ile 50 bin kadar anaokulu öğrencisi için bir çalışma olarak görüyorum. Anaokulu bahçelerinin doğaya ve çevresel etmenlere uyumlu birer yuva olarak hayal ediyorum. Bu proje vesilesiyle her bir öğrencimizin ışıltılı gözlerinden öpüyorum. Daha çok yeşile bakmalarını umuyorum.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Proje hakkında bilgi veren Proje yürütücüsü Mustafa Çetin; çalışmanın 12 derneğimiz uzmanının katkısıyla tamamlandı. Bugün sözleşme yapılarak tasarım ve basım için onay alındı. Önümüzdeki günlerde “Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi” kitabımız AB Sivil Düşün Programının Bizi Bağlayan Şeyler kapsamında desteğiyle yayımlanacak. Dernek üyelerimiz vasıtasıyla da dağıtımı yapılacak.” dedi.
Programın son bölümü, tüm katılımcılardan serbest görüş ve öneriler alınarak tamamlandı.